Nevíte si rady? Zavolejte. +420 774 547 211  chanar@chanar.cz     Maloobchod 


Indické koření a potraviny / Sladkosti

Sladkosti pákistánské, indické a arabské kuchyně jsou extra sladké. Výroba cukrovinek se liší od země k zemi, na těchto stránkách se postupně pokusíme doplňovat informace o všech dezertech. V současnosti nabízí Halal Minimarket tyto sladké dobroty:


Pákistánské sladkosti

Ve formě instantních směsí k přípravě najdete v policích našeho obchůdku snad nejtradičnější dezert připravovaný běžně v pákistánských domácnostech - kheer, tedy jemný sladký rýžový pudink ovoněný kardamomem a dalšími esencemi. Příprava je jednoduchá, stačí pouze povařit směs v mléce. Nabízíme kheer (khír) mléčný, s pistáciemi nebo s mandlemi.


Gulab jamun (guláb džamun) je další klasickou indopákistánské kuchyně - kuličky ze sušeného mléka v cukrovém sirupu s nádechem růžové vody nabízíme ve formě instantní směsi k přípravě nebo již hotové v plechovce. Pokud máte zájem i o speciální zážitek, můžeme Vás naučit jak tyto kuličky připravovat ve Škole zážitkového vaření! Podívejte se na www.happycatering.cz.


Rasgullah - kuličky z krupice a paníru (indického tvarohu) v cukrovém sirupu nabízíme v plechovce již hotové.    


Indické dobroty

Idli - tradiční indická snídaně vyrobená z  kvašeného rýžového těsta a čočky

Soan Papdi - tradiční indická sladkost

Z arabských zemí

Halwa - nabízíme jak tradiční arabskou halwu ze sezamových semínek (čistou, ve vanilkové podobě nebo s pistáciemi), tak také izraelskou, řeckou nebo tureckou.

Z dalších zemí

Baklava - tradiční řecká pochoutka

Sezamové tyčinky - různé druhy a velikosti

Sahlab - koření z kořene orchideje, z kterého připravíte lahodný nápoj

Tapioka - škrobové kuličky z kořene manioku připravované na způsob krupiceVytvořeno systémem www.webareal.cz

YzI4ZGRiYj