Nevíte si rady? Zavolejte. +420 774 547 211  chanar@chanar.cz     Maloobchod 


Indické koření a potraviny / Čaje


 

Novinka - citronová tráva

Citronová tráva je druh trávy rostoucí v tropech. Připomíná svou vůní meduňku, jinak bývá tato tráva nazývána jako citronela nebo voňatka. Čaj z citronové trávy osvěžuje a podporuje schopnost koncentrace a myšlení. Má příznivé účinky při léčení výronů, otoků a modřin. Voňatky se také používají k přípravě osvěžujících koupelí, hodí se také k přípravě pokrmů, polévek nebo k rybám.

 

 

Černé čaje jsou nezbytným doplňkem indické i pákistánské domácnosti. Pro tyto dvě kuchyně je nutné použít silné černé čaje, nejlépe samotné, abychom si tak mohli pochutnat na klasickém čaji s mlékem a kořením. Na tento čaj je z naší nabídky nejlepší sypaný Lipton, Red Label či Assam Mangalam. V nejbližších dnech zde najdete foto čaje i s receptem!

Dále Vám nabízíme černý  a zelený cejlonský sypaný čaj.

Naopak na turecký či marocký čaj je možné použít čaje trochu slabší, více lístkového tvaru, my nabízíme několik druhů tureckého čaje i nezbytnou mátu - nanu.

Turecký čaj Rize a Filiz je lahodným čajem pro relaxaci. Pro jeho přípravu potřebujeme malou a velkou konvici. Ve velké konvici přivedeme k varu vodu. Do malé konvice nasypeme po jedné čajové lžičce čaje na každý hrneknápoje. Přelijeme vařící vodoua malou konvici postavíme na velkou tak, aby se ohřívala a zároveň se ve velké konvici 10-12 minut louhoval čaj. Turecký čaj, ačkoliv kvalitní a silný, vyniká svou jemnou harmonickou chutí bez hořkosti. Pro obměnu chuti je možné do něj vložit snítku máty či trochu sušené marocké máty - nany. Tento čaj se Vám vyplatí i finančně - je dodáván ve výhodném půlkilovém balení.

Ovocné čaje

Zapomeňte na podivné rozdrcené směsi běžných ovocných čajů. Nabízíme Vám varietu ovocných čajů, ve kterých můžete rozpoznávat jednotlivé ingredience. Tyto čajíky jsou vhodné i pro děti a z malého množství čaje vykouzlíte odvar silné chuti.Zelené čaje 

Zelený čaj s echinaceou - Podporuje obranyschopnost organismu, pije se v období zvýšeného výskytu chřipkových onemocnění a při rekonvalescenci.
Zelený čaj s gingkem - Příznivě působí na krevní oběh v mozku a v periferních cévách. Má pozitivní vliv na zlepšení paměti a koncentrace. Má antioxidační vlastnosti.


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

Y2M1NTJlMj